نوشته‌های تازه
جستجو

Blog

معرفی انواع فون ها و موارد استفاده از کانسیلرها :

 در این مقاله قصد داریم شما را انواع فون ها و روش استفاده از آن ها آشنا کنیم. در سالن زیبایی خانم مینا ناصری زیر سازی میکاپ های صورت با استفاده از بهترین فون ها جهت پوشش و زیبا سازی صورت انجام می شود. به دلیل استفاده از بهترین فون ها، ماندگاری آرایش پس از اتمام بسیار زیاد است و رضایتمندی بسیار بالایی را در بین مشتریان به دست آورده است.

فون های آرایشی در آرایش صورت یک معجزه هستند و یکی از مهم ترین لوازم آرایشی برای زیرسازی صورت و به تبع آن آرایش های زیبا می باشند؛ اما چطور می توان یک فون آرایشی متناسب با پوست خود را تهیه کرد؟

خوشبختانه ما برای کمک به شما اینجا هستیم 

ازجمله ابزارهای آرایشی که بسیار در سالن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد فون هست که برای پوشش دهی پوست صورت قبل از انجام آرایش مورد استفاده قرار میگیرد و چهره مدل یا عروس را به طور خاصی آماده آرایش کردن قرار می دهد.

فون ها را به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد : 

۱.پن استیک :که حالت کرم و رولی دارد و برای کسانی که پوست خشک دارند بسیار مناسب میباشد.پن استیک رولی

 

۲.پنکیک ها:

پنکیک ها یکی از معروف ترین پوشش دهنده های آرایشی هستند که در طیف وسیع رنگی برای خانم ها مورد استفاده می باشند. برای افرادی که دارای پوست چرب می باشند بهترین گزینه است زیرا پس تعریق صورت پخش نمیشود و از بین نمیرود.

پنکیک

 

 

 

 

 

 

۳-اکوا :

این نوع فون خشک بوده و برای پوست های خشک بسیار مناسب می باشد و برای استفاده ازآن باید پد مربوطه را مرطوب کرده و سپس به ماده مربوطه آغشته کرد.

اکوا ها-aqua

۴.کانسیلر ها:

کانسیلر های آرایشی یکی از مهم‌ترین مواد آرایشی برای زیرسازی پوست می‌باشد. اما چطور می‌توان یک کانسیلر آرایشی مناسب مختص انواع پوست را انتخاب کرد؟

 

انواع کانسیلر

از معروف‌ترین کانسیلر های موجود در بازار می‌توان به کانسیلر های مایع، کرمی، مدادی و ماتیکی اشاره کرد. کانسیلر ها نیز نوع جدیدی از فون ها می‌باشد که حالت رنگی داشته و برای پوشاندن عیوب چهره از آن‌ها می‌شود و روش استفاده به این صورت می‌باشد که با فون رنگی پوست ترکیب شده و به این صورت می‌توانید کک‌ومک و حتی ماه‌گرفتگی استفاده کرد که به آن کاموفلاژ می‌گویند.

کانسیلر مایع

از این کانسیلر برای پوشش دهی خط‌ها و سیاهی دور چشم و همچنین قرمزی پوست در تمامی پوست‌ها استفاده می‌شود. به یاد داشته باشید که کانسیلر مایع همیشه گزینه خوبی برای افرادی که دارای پوست خشک می‌باشند نیست؛ به‌ویژه زمانی که کانسیلر دارای ناخالصی باشد. این امر به خشک شدن بیشتر پوست منجر می‌شود. روش مناسب برای استفاده از کانسیلر مایع مرطوب‌سازی آن با یک کرم مرطوب‌کننده در ابتدا

می‌باشد.اگر پوست حساسی دارید یا صورت شما جوش زیادی دارید بهتر است از کانسیلرهایی که در بدون روغن یا کومودن است استفاده کنید.

کانسیلر مدادی

این کانسیلر کمی غلیظ‌تر است و در طول روز ماندگاری بالاتری دارد. از این کانسیلر معمولاً برای جلوه سازی رنگ مناسب در پوست استفاده می‌شود؛ به‌طوری‌که این فون ها را برای خنثی‌سازی رنگ‌های مختلف در پوست استفاده می‌کنند. برای مثال کانسیلر رنگ سبز برای پوشش دهی لک‌های صورت یا قرمزی پوست مناسب است زیرا با استفاده از آن رنگ قرمز در صورت خنثی می‌شود.

کانسیلر های کرمی

همان‌طور که از نام این کانسیلر مشخص است، دارای بافتی نیمه جامد مانند کرم می‌باشد. از این کانسیلر برای پوشش دهی زیر چشم استفاده می‌شود و همچنین باعث می‌شود دور چشم براق و زیبا به نظر برسد. برای افرادی که دارای پوست حساس یا کک‌ومک دار می‌باشند بهترین انتخاب است؛ اما در ابتدا بایستی از بدون الکل، کومودن و روغن بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

کانسیلر استیکی یا ماتیکی

این کانسیلر دارای بافت تقریباً سفتی هست و بهترین گزینه برای پوشاندن لکه‌های سیاه پوستی است. ماندگاری کانسیلر استیکی ۲۴ ساعت هست.استفاده از این کانسیلر  پوست شمارا سنگین می‌کند و مصرف‌کنندگان این کانسیلر باید استفاده از کانسیلر های مختلف را امتحان کنند. در ماه‌های گرم سال از این کانسیلر  زیاد استفاده نکنید چراکه بر روی صورت به دلیل گرمای هوا پخش می‌شود.

موارد استفاده از کانسیلر

برای پوشاندن تیرگی اطراف چشم از کانسیلر استفاده می‌شود و در صورت استفاده درست می‌توانید جای زخم را هم بپوشانید. بر همین اساس انواع مختلفی از کانسیلر وجود دارد :

کانسیلر بنفش : برای خنثی کردن حالت تورم استفاده می‌شود.

کانسیلر زرد : برای محو کردن رنگ‌های تیره بکار می‌رود.

کانسیلر نارنجی : کسانی که پوست سبزه دارند می‌توانند از این نوع استفاده کنند و در زمان خرید می‌توانید اطراف دهان آن را تست نمایید.

کانسیلر سبز : برای خنثی کردن تن قرمزی پوست این نوع بسیار مناسب هست.

کانسیلر یکی از لوازم‌آرایش موردعلاقه در خانم‌ها است زیرابه آن‌ها در زیباسازی پوست کمک بسیاری می‌کند. با انجام نکات زیر هنگام استفاده از کانسیلرها، زیبایی خود را دوچندان کنید.

نحوه استفاده از کانسیلرها در بالا و پایین ابروها

برای برجسته‌سازی ابرو بالا و پایین ابروها را با یک‌لایه نازک از کانسیلر پوشش دهید و سپس ابروی خود را حالت دهید. این کار به نشان دادن کمان‌ابرو و شک گیری مجدد آن کمک می‌کند.

نحوه استفاده از کانسیلرها در گوشه درونی و بیرونی چشم

 قسمت تیره‌رنگ در گوشه‌های بیرونی و درونی چشم خود را پیدا کنید و از کانسیلر های آبی یا قهوه‌ای جهت پوشش دهی استفاده کنید.   کانسیلر را فقط با ضربه‌های آرام در ناحیه اطراف چشم پخش‌کنید زیرا پوست در این قسمت‌ها بسیار حساس هست. پس از انجام این کار در گوشه داخلی چشم (بین چشم و استخوان بینی) همین عمل را تکرار کنید . بعد ازآن آرایش خود را کامل کنید.

در سالن زیبایی خانم مینا ناصری از بهترین کانسیلر ها و فون ها جهت زیر سازی میکاپ استفاده می شود. برای مشاهده تصاویر گالری اینجا کلیک کنید

دیدگاه خود را ارسال کنید