نوشته‌های تازه
جستجو

Blog

انچه باید در مورد براشینگ مو بدانید…

براشینگ مو چیست؟

حالت مود تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و عمل براشینگ یکی از پرکاربردترین راههای آرایش مو است. اما در بعضی موارد خانم ها با ناآگاهی از روش انجام این عمل آرایشی آسیب جدی به موهای خود وارد می کنند.

در این مقاله با مراحل مختلف براشینگ و ویدئو های  آموزشی آن توسط خانم مینا ناصری آشنا می شویم. پس تا پایان این پست آموزشی با ما همراه باشید.

براشینگ عمل حالت دادن به مو توسط گرما و حرارت است. برای انجام براشینگ از سشوار استفاده می کنیم. این وسیله برقی در تمامی خانه ها یافت می شود. علیرغم اینکه سشوار می تواند موهای شما را خوش فرم و زیبا کند می تواند آسیب هایی مانند خشکی، وزی و موخوره را موهایتان وارد سازد.

Anonymous stylist grooming hair of client Free Photo

 

۱.سشوار هایی را تهیه کنید که مجهز به سیستم کنترل دمای داغ، گرم و خنک هستند.

از خرید سشوار هایی که بدون کلید کنترل دما هستند خودداری کنید؛ زیرا گرمای یکدست و بدون کنترل آن به موهای شما آسیب شدیدی وارد می کند. نکته دیگر اینکه هنگام براشینگ از دریچه های پخش هوا روی سشوار استفاده کنید.

اگر با مدل سشوار های مختلف آشنایی ندارید می توانید از یک آرایشگر یا فروشنده محصولات آرایشی مشورت بگیرید.

قبل از شروع براشینگ استحمام کنید؛ زیرا براشینگ بر روی موهای چرب تاثیری ندارد.

اجازه دهید که مویتان در دمای اتاق خشک شود. برای خشک کردن مو همچنین می توانید از سشوار استفاده کنید.

 

۲.میزان دمای سشوار را با موی خود تطبیق دهید.

موهای ضخیم برای حالت گرفتن به دمای بیشتر و موهای نازک به دمای کمتری احتیاج دارند. برای براشینگ موهای ضخیم توجه داشته باشید که دما را بیش از حد زیاد نکنید.

 

۳.از ماسک یا محلول های نرم کننده برای محافظت از ساقه مو در برابر گرما استفاده کنید. برای این کار از انگشت ها یا نوک شانه استفاده کنید.

محصولات مختلفی مانند اسپری، کرم، لوسیون و محلول برای این کار وجود دارد. این محصولات را امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای مویتان مناسب تر است. هزینه این مواد در بازار متنوع است. حتی با صرف هزینه کم می توان ماسک و محلول های خوبی را تهیه نمود. از موادی که دارای سیلیکون هستند استفاده کنید زیرا بهترین ماده برای محافظت از مو است.

 

Brunette girl taking care of her hair Free Photo

برس مناسب برای سشوار کشیدن:

از برس های فلزی استفاده کنید زیرا به موهای شما بهترین حالت را می دهد.

به طور کلی سه روش مختلف برای براشینگ مو وجود دارد:

۱.موها را به سمت داخل سشوار می کنیم.

۲.می توانیم موها را به سمت بیرون سشوار کنیم.

۳.یا نزدیک به پایین ساقهمو را به سمت داخل و انتهای آن را به سمت بیرون سشوار میکنیم.

مراحل براشینگ

ابتدا موهای خود را به  شش قسمت مختلف تقسیم بندی کنید:

از فرق سر تا پس گردن فرق باز میکنیم ، اینگونه موی سر به دو نیم تقسیم می شود.

از تیزی گوش تا فرق سر ( از وسط فرق سر ) را دوباره به دو نیم تقسیم می کنیم. بدین ترتیب سر به چهار قسمت تقسیم می شود .

در قسمت پائین برجستگی گردن مقداری مو بطور رها بر روی گردن باقی می ماند .

هر قسمت را به صورت جداگانه به سمت بالا خم کنید و گیره بزنید. از قسمت پایینی مو براشینگ را شروع کنید و به قسمت های بالایی ببرید.

براشینگ را با دمای پایین شروع کنید. کشیدن سشوار را طبق تقسیم بندی انجام دهید. در این مرحله می توانید دمای سشوار بالاتر ببرید. این دما را تا زمانی که ۹۰ در صد از براشینگ را انجام دادید ثابت نگه دارید.

موهایی را  که تقسیم بندی کردید ، در قسمت پایین سر به اندازه ای که تسلط داشته باشید و می توانید مو را در کنترل خود داشته باشید رها کنید، برای محافظت از ناحیه صورت و گردن سشوار را به سمت بالا نگه دارید، هیچ گاه سعی نکنید که با حرارت زیاد دستگاه کار را سریع به اتمام برسانید ، استفاده از دمای بالا هنگان سشوار باعث می شود موهای شما شکننده شود . از موهای ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت شروع کنید ، سپس موها را به دور برس بپیچید و در حالی که موها را با برس می کشید آن را صاف کنید تا قسمتهای مرکز سر را با زاویه ی نود درجه سشوار می کنیم .

 

نحوه براشینگ برای صورت های گرد:

برای این مدل صورت بیشترین مقدار پف باید در ناحیه بالای سر باشد.

 

نحوه براشینگ برای صورت های باریک و کشیده:

بیش ترین مقدار پف برای این مدل صورت ها باید در نواحی گوش و گردن باشد.

 

نحوه براشینگ در مرکز سر:

این ناحیه باید با زاویه ۹۰ درجه به سمت بالا براش شود.

 

نحوه حرکت برس و سشوار در براشینگ

 سشوار را همزمان با برس باید حرکت دهیم. بعد سشوار را دور کرده دوباره حرکت چرخشی را ادامه می دهیم  تا اینکه موها سرد شود . برس را به حالت چرخشی بر روی مو ها حرکت می دهیم.پس از جدا کردن مو از برس جریان هوای خنک باعث می شود فرم مو ثابت بماند.

Crop stylist using hairdryer and brush Free Photo

برای جلوگیری از وز شدن موهایتان اجازه دهید که کمی خنک شود تا از آسیب به ریشه و ساقه مو جلوگیری شود. دمای سشوار را کمتر کنید و در قسمتهای مختلف مو بچرخانید.

در پایان کار  برای ثابت نگه داشتن حالت مو، از یک مواد حالت دهنده مانند ژل یا تافت استفاده کنید ، اما در استفاده از این مواد حتما دقت کنید، مصرف زیاد این مواد در به طورمداوم باعث میشود تارهای مو نازک شده و آسیب ببیند.

دیدگاه خود را ارسال کنید