نوشته‌های تازه
جستجو

Blog

انواع-ارایش-صورت-1

انواع ارایش صورت

سبک و مدل هر ارایش چهره ای ممکن است ،باب طبع همه ی خانم ها نباشد همچنین به علت؛مد و علاقه،رنگ پوست،ترکیب اجزا و صورت ، انتخاب و سلیقه ی خانم ها در سبک ارایش با یک دیگر متفاوت می باشد.

میکاپ در اطلاح به معنای ارایش کردن صورت می باشد.میکاپ یا ارایش چهره،باتوجه به کشور و منطقه ی جغرافیایی، سبک و مدل های گوناگون و مختص خود را دارد.

مدل-ارایش-لایت

فهرست مطالب

لوازم ارایشی،برای میکاپ و ارایش

انواع سبک و مدل، ارایش صورت

ارایش صورت به سبک کلاسیک

ارایش صورت به سبک هالیوودی

ارایش صورت به سبک مصری

ارایش صورت به سبک شرقی

ارایش صورت به سبک اروپایی(ارایش لایت)

ارایش صورت به سبک عربی(ارایش غلیظ)

ارایش صورت به سبک خلیجی

ارایش صورت به سبک لبنانی

انواع سبک و مدل، ارایش صورت

انواع سبک ارایش ؛ بر روی چهره های متفاوت،زیبایی وجذابیت متخص خود دا دارد،به همین دلیل علاوه بر علاقه و پسند افراد،نظر میکاپ ارتیست بسیار اهمیت دارد.در سراسر دنیا، میکاپ ارتیست ها هستند که با دانش و قوانین چهره به تقسیم وزن و هارمونی رنگ در آرایش صورت می پردازد.

در ادامه به توضیح و بررسی انواع سبک های ارایشی در سراسر جهان می پردازیم.

 

لوازم ارایشی،برای میکاپ و ارایش

در دنیای ارایش و میکاپ،وسایل و ابزار های ارایشی بسیاری وجود دارد که هر شخصی با توجه به نوع ارایش خود، از ان ها استفاده می کنند.

اما  برخی وسایل هستند که مکمل سایر لوازم ارایشی هسنتد و بودنشان که کنار دیگر اجزا،مهم و ضروری است.

پرایمر و مرطوب کننده ی صورت:

زمانی مواد ارایشی و زیر ساز ها بر روی پوست به طور یکنواخت مینشید که پوست سالم باشد.به همین دلیل باید است پوست خود مراقبت کنیم.

 • مرطوب کننده ی صورت:لوازم ارایشی باعث خشکی و پوسته،پوسته شدن صورت می شود به همین دلیل قبل از ارایش،از مرطوب کننده استفاده کنید تا رطوبت پوست حفظ شود ،تا از خشکی پوست ،جلوگیری شود.
 • پرایمر:استفاده از پرایمر نیز برای صاف و یک دست کردن پوست قبل از ارایش بیسار موثر است ، و باعث تثبیت و ماندگاری ارایش در طول روز می شود.

نکات استفاده از پرایمر:

 1. از پرایمر صورت بهتر است ، در نواحی پیشانی و بالای ابرو ها استفاده کنید.
 2. اگر پوست شما خشک و کم چرب است ، از پرایمر های ابرسان استفاده کنید.
 3. اگر پوست شما چرب شود،پرایمر های مات گزینه ی بهتری برای استفاده هستند.
 4. می توانید از پرایمر برای تثبیت و ماندگاری رژ لب نیز اسفاده کنید.
 5. برای پخش کردن پرایمر بر روی صورت،از انگشتان دست با حرکت های ضربه ای استفاده کنید.
 6. پس از استفاده از پرایمر ۳۰ثانیه صبر کنید و سپس سراغ سایر زیر ساز ها بروید.

کانسیلر و کرم پودر:

صاف و یک دست بودن پوست و عاری از هر گونه لک و جوش ، باعث جذابیت بیشتر ارایش شما می شود.استفاده از مواد ارایشی زیر به شما کمک می کند تا پوستی صاف و صیقلی داشته باشید

 • کرم پودر:اگر از کرم پودر به درستی استفاده کنید به راحتی هر گونه  لک و تغییر رنگ را ، از صورت شما محو کند.همچنین استفاده ی نادرست از ان ، می توااند عکس عمل کند و جلوه ی زیبایی نداشته باشد.

نکات استفاده از کرم پودر:

 1. ابتدا از کانسیلر استفاده کنید و ان را با نوک انگشتان و براش مخصوص کاملا فیدکنید و سپس از کرم پودر استفاده کنید
 2. کرم پودر را قبل از خشک شدن و از بین رفتن رطوبت،مرطوب کننده استفاده کنید.
 3. برای پخش کرم پودر،از پد مرطوب و یا براش های ارایشی مخصوص استفاده کنید.
 4. در استفاده از مواد ارایشی افراط نکنید و به اندازه و نیاز استفاده کنید استفاده بیش از حد از این مواد،نتیجه ی عکس خواهد داشت.
 5. در هنگام خرید توجه داشته باشید که پوست صورت شما از چه نوعی می باشد؟چرب یا خشک؟ و سپس محصول متناسب با پوست خود را،انتخاب کنید.
 6. رنگ پوست صورت اگر با سایر اندام هایی مانند؛گردن تضاد داشته باشد،نه تنها جلوه ی زیبایی ندارد بلکه ظاهر نا خوشایندی را ایجاد میکند.اگر رنگ پوست شما بسیار روشن باشد،حالت چهره ی شما بیمار می شود و اگر از رنگ برنز و تیره استفاده کنید،چهره ی شما طوری نشان می دهد که گویی افتاب سوزانده است؛ به همین دلیل رنگ طبیعی و مناسب پوست خود را انتخاب کنید.
 7. در اتنها از پودر فیکس کننده ی ارایش و تثبیت کننده ها استفاده کنید تا ارایش ماندگاری بیشتری بر روی صورت شما داشته باشد.

مداد طراحی ابرو:

یکی از مشخصات ابرو ها هستند که زیبایی و مرتب بودن انها ، تاثیر بسیاری در جذابیت چهره دارد.شما با مداد ابرو می توانید به راحتی قسمت هایی از ابرو که خالی شده را پر کنید و فرم و حالت ابرو های خود را تغییر دهید

نکات استفاده از مداد ابرو:

 1. از عوامل موثر در ارایش ابرو با مداد، انتخاب رنگ مناسب، مداد ابرو با رنگ خود ابروها می باشد.در غیر اینصورت طبیعی به نظر نمی رسد و جلوه ی زیبایی نخواهد داشت.
 2. خطوط رسم شده خارج از خط ابروها نباشد و توچه داشته باشید که خطوط را ما بین موهای ابرو بکشید.
 3. علاوه بر رنگ مداد ابرو مرغوبیت و کیفیت مداد چشم نیز بسیار حائز اهمیت است.زیرا در غیر این صورت ممکن است به پوست و ابروی شما اسیب بزند.
 4. هنگام  استفاده از مداد ابرو خطوطی موازی با موهای ابرو بکشید.دقت داشته باشید که این خطوط را کم رنگ بکشید،در غیر اینصورت نیز؛ غیر طبیعی به نظر می رسد.در اتنها نیز می توانید با پد ارایشی خطوط را فید کنید.

براق کننده ی لب و رژ لب قرمز:

استفاده رژ لب اخرین قدم برای تکمیل ارایش چهره می باشد.رنگ نود و رنگ قرمز مناسب چهره های مختلف است و در هر شرایطی یکی از این دو رنگ،قطعا مورد استفاده ی شما می اید.

براش های ارایشی:

برای ارایش کردن صورت بهتر است ، از براش های ارایشی استفاده نمایید تا مواد ارایشی به صورت یک دست و یکنواخت بر روی پوست صورت شما ، بخوابد.

همچنین با استفاده از براش های ارایشی می توانید ،در صورت پر رنگ بودن رژ گونه و سایر مواد ارایشی،با کمک براش انها را محو یا اصطلاحا فید کنید.

رژ گونه و هایلایتر:

برای تقسیم رنگ ها و ایجاد هارمونی رنگ ها ، در نقاط مختلف چهره می توانید از رژ گونه و هایلایتر استفاده نمایید.

پالت سایه:

اگر به ارایش چشم و سایه زدن علاقه دارید. یک پالت سایه متناسب با سلیقه ی خود تهیه کنید که رنگ های کاربردی و مورد علاقه ی شما را داشته باشد.

پیشنهاد می شود که ، که از پالت سایه ای که رنگ های ملایم و خنثی (تثاژ های رنگی خاکستری ، دودی و یا قهوه ای) دارد،انتخاب کنید و به همراه داشته باشید.

دستمال مرطوب:

در کنار لوازم ارایشی خود ، دستمال مرطوب و گوش پاک کن به همراه داشته باشید؛زیرا ممکن است هنگام ارایش کردن،اگر استباه و خطایی رخ داد. با خون سردی ، ان را محو کنید.

لوازم-ارایشی

ارایش صورت به سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک به علت اینکه ارایش صورت، تند و زننده نباشد.با توجه به قوانین و تقسیم هارمونی رنگ ها، یک قاعده ی کلی وجود دارد؛بدین ترتیب که اگر در ارایش لب،از رنگ های ؛ پر رنگ و تیره استفاده شود،در ارایش چشم ها باید از رنگ های لایت و ملایم استفاده کردو همچنین این رابطه را بالعکس نیز می توان اجرا کرد به این صورت که اگر،در ارایش چشم،از رنگ های تیره و یا رنگ های به اصطلاح جیغ استفاده کردیم،در ارایش لب باید از رنگ های لایت استفاده کنیم.

 • برای ارایش چهره به سبک کلاسیک پیشنهاد می کنیم،تاکید بیشتر بر ارایش لب و چشم داشته باشید.
 • برای ارایش چشم از سایه هایی با تناژ رنگی ملایم و لایت استفاده کنید و در ارایش لب نیز ؛ از رژ لب هایی با رنگ های قرمز و زرشکی استفاده کنید.
 • از خط چشم و رژگونه به طور نامحسوس  و از سبک و رنگ،ساده و ملایم استفاده کنید.

مدل-ارایش-کلاسیک

ارایش صورت به سبک هالیوودی

بازیگران هالیوودی  در سینما و یا فرش قرمز،با وجود ارایش کم چهره ، پوست صاف و چشم های نافذی دارند و در عین سادگی ، جذابیت چشمگیری دارند.جذابیتی که ممکن است خارج از پرده ی سینما و یا به صورت مستند زنده،در این حد محسوس نباشد.

این نوع ارایش چهره ی شما را تغییر نمی دهد . بلکه به طور نا محسوس زیبایی ها ی شما را برجسته می سازد .و ناهماهنگی و عدم تعادل و تقارن در چهره شما را به حد اقل می رساند.

در این سبک ارایش از زیر ساز های ارایشی بیش از اندازه  پرهیز می شود و رنگ هایی که برای ارایش لب و چشم ها استفاده می شود؛رنگ های پایه،طبیعی و نزدیک به پوست می باشد

 • در این سبک ارایش،استفاده از سایه و رژ گونه ی مرواریدی صورتی،انتخاب مناسبی است.
 • برای سایه زدن ؛ گوشه ی داخلی چشم و پلک بالا ، از سایه ی روشن استفاده کنید.
 •  ارایش شما باید طبیعی باشدو منطقی است که از تناژ های رنگی ، قهوه ای ، خاکستری و رنگ های کبود استفاده کنید.
 • استفاده از لوازم های ارایشی براق مناسب این نوع سبک ارایشی نمی باشد،پس تا جایی که امکان دارد از لوازم ارایشی مات استفاده کنید.

ارایش-هالیوودی-خواننده-ادل

ارایش-هالیوودی-خواننده-کیتی-پری

ارایش-هالیوودی-خواننده-تیلور

ارایش صورت به سبک مصری

میکاپ مصری جزو یکی از غلیظ ترین و سنگین ترین ارایش هاست که باید با مهارت و هنر انجام شود.در کشور مصر با توجه به اهمیت ارایش چشم و اصول و قواعد زیبا شناسی در  ارایش چهره ، از سبک خاصی پیروی می کنند.

در مدل ارایش  چشم مصری،برای جذابیت چشم ها به طوری که دیگران را مجذوب  کند.برای ارایش چشم  در پلک بالا و در پلک پایین ،دو خط چشم ممتد و به موازات هم می کشیم و خط را در گوشه ی خارجی چشم  حدود یک سانت ادامه می دهیم و سپس به هم وصل می کنیم. در مرحله ی بعد ؛ از سایه ی سیاه ، برای محو کردن گوشه های خارجی چشم استفاده کنید. و از رنگ های طلایی، مسی ، برنزی و شکلاتیه تیره و روشن،رنگ های براق در گوشه ی داخلی و زیرچشم استفاده کنید.

 • به دلیل  سنگین بودن ارایش مصری و ارایش زیاد چشم ها ؛ ترجیحا از برق لب بی رنگ،برای ارایش لب استفاده کنید.
 • در سبک ارایش مصری می توانید رنگ رژ گونه ی خود را متناسب با رنگ سایه و یا رنگی در تناژ رنگی انها انتخاب کنید.
 • بهترین مدل مناسب مو برای ارایش مدل مصری،براشینگ و موهای صاف به سمت صورت است.

نکته:اختلاف رنگ پوست صورت و گردن در تمامی سبک های ارایشی،جلوه ی نا خوشایندی دارد.پس در هنگام انتخاب کرم پودر،رنگی را انتخاب کنید که با پوست چهره و صورت شما ، متناسب باشد.

ارایش-مصری-چشم

ارایش صورت به سبک شرقی

در ارایش سبک شرقی استفاده از رنگ های شاد و زنده بلامانع است و  استفاده از رنگ های شاد و متنوع مانند،قرمز،زرد،نارنجی،صورتی و سرخابی و … در ارایش لب و چشم ، رواج  بسیاری دارد.

ارایش صورت به سبک ژاپنی

ارایش صورت به سبک ژاپنی از قوانین و اصول،سبک میکاپ شرقی پیروی می کند.برای ارایش به سبک شرقی از زیر ساز های روشن و متناسب با پوست استفاده کنید.برای ارایش چشم، ابتدا پلک بالایی خود را به صورت یکنواخت  سایه ی دودی بزنید و سپس از ریمل استفاده کنید.توجه داشته باشید کع اگر می خواهید ازمژه مصنوعی استفاده کنید،از نوع کم پشت با گوشه های بلند استفاده کنید.

 • از زدن رژ گونه های پر رنگ،پرهیز کنید و طور نامحسوس رژ گونه بزنید.
 • در سبک ارایش ژاپنی به گونه های براق اهمیت می دهند،به همین دلیل استفاده از هایلایتر می تواند به شما کمک کند.

ارایش صورت به سبک هندی

علاوه بر سبک ژابنی،سبک ارایش هندی در مجموعه ی ارایش های شرق اسیا قرار دارد.

در این سبک ارایش،از رنگ های ارایشی متمایل به قرمز و تناژ های زغالی و تیره استفاده می کنند .

 • برای ارایش لب ها و چشم از سایه و رنگ های شاد و باطراوت استفاده می کنند.
 • برای ارایش گونه نیز،از رنگ های براق و رنگ های غلیظ استفاده می کنند.

ارایش-هندی-چشم

ارایش صورت به سبک اروپایی(ارایش لایت)

در ارایش های سبک اروپایی،معمولا تغییرات ایجاد شده در چهره ی افراد ، نامحسوس و بسیار زیرکانه می باشد.پخش رنگ ها در قسمت های مختلف صورت تعادل داشته و به یک میزان مشخص از رنگ ها استفاده شده است.

در این سبک ارایش؛از زیر ساز های غیرطبیعی ، مصنوعی و سنگین استفاده نمیکنیم و تنها ، اعمال صحیح و حرفه ای ، زیر ساز های ارایشی ،اهمیت دارد. تا پوستی یکنواخت و بدون اشکالات ظاهری،داشته باشیم. چرا که فقط زیبایی چهره فرد ملاک می باشد.

 • استفاده از خط چشمی ظریف و نازک همراه با ارایش چشمی که از سایه های ملایم و مات استفاده شده باشد،از جمله ویژگی این سبک ارایشی است.
 • در قسمت گونه و لب ها نیز از رنگ های شاد،به شرط ملایم و لایت بودن می توانید استفاده کنید.
 • در صورت استفاده از مژه مصنوعی به شما پیشنهاد می شود از از نوع تکی و شاخه ای در بین مژه هایتان استفاده کنید،تا حالت غیر طبیعی و  مصنوعی نداشته باشد.

ارایش اروپایی،سبکی به نام فشن دارد که از رنگ های شاد (گرم و سرد) به یک میزان در نقاط مختلف چهره بکار برده شده. البته رنگ های مات نسبت به رنگ های براق ، در مورد سبک فشن نیز،مناسب تر است.

ارایش-دخترانه-لایت

ارایش-دخترانه-لایت

ارایش-دخترانه-لایت

ارایش صورت به سبک عربی(ارایش غلیظ)

سبک ارایش عربی با سایر سبک ها در سراسر جهان ، قابل مقایسه نمی باشد و قوانین رنگ و ارایش مختص به خود را دارد.

در این نوع ارایش ، از رنگ های گرم و تیره ، غلیظ و جیغ استفاده می شود و برعکس سایر ارایش ها رنگ های براق طرفدار های بسیاری دارند.

 • در ارایش های عربی از کانتورینگ صورت جهت سایه های تیره و زاویه سازی چهره استفاده می شود.

ارایش-عربی

 

ارایش صورت به سبک خلیجی

سبکی از ارایش غلیظ و جذاب است که محبوبیت بسیاری در بین خانم های عرب دارد.که در این ارایش ناکید بیشتری بر ارایش چشم می شود.

 • در ارایش چشم عربی خط چشم ها سبک و مدل فراوانی دارد و ازسایه های تیره استفاده می شود.
 • علاوه بر سایه و خط چشم به پلک بالایی خود نگین و اکلیل نیز می چسبانند.
 • در ارایش لب و گونه،طرفدار رنگ های شاد و جیغ هستند و از رنگ هایی مانند زرشکی،صورتی،قرمز و … را انتخاب میکنند.

ارایش-خلیجی

ارایش صورت به سبک لبنانی

ارایش لبنانی جزو زیباترین و شیک ترین ارایش های عربی است و در عین شباهت،تفاوت های بسیاری با ارایش خلیجی دارد.

 • در ارایش لبنانی،برای ارایش چشم بر خلاف سبک خلیجی از رنگ های روشن و گرم استفاده می شود.
 • در ارایش چشم سبک لبنانی،کشیدن خط چشم بیرونی ،از ویژگی های ان است.
 • رنگ سایه ی مناسب برای ارایش لبنانی،صورتی،بنفش،سرخابی و … می باشد.
 • روش سایه زدن به این صورت است که از چندین سایه با یک تناژ رنگی استفاده می کنیم و سپس مرز بین رنگ ها فید میکنیم.
 • در انتهای ارایش چشم می توانید از سایه های شاین و یا اکلیلی استفاده کنید.این کار باعث جذابیت بیتشر چشمان شما می شود.
 • اگر از مژه های مصنوعی استفاده می کنید ،ترجیحا از مژه های بلند و پرحجم استفاده کنید.
 • مدل موی مناسب برای ارایش لبنایی،شینیون کلاسیک می باشد و اصلا روشن کردن رنگ موها را،جلوه ی جالبی ندارد.

مطالعه ی مقاله ی پیشنهادی “اموزش ارایش چشم و نحوه ی سایه زدن” به شما کمک می کند که با توجه به فرم صورت خود،ارایش مناسب مختص خود را،یاد بگیرید.

مدل-ارایش-چهره

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید